Badania naukowe Carnomed

stawiamy na rozwój dlatego cały czas rozwijamy nasze produkty

 

Edukacja jest dla nas bardzo ważna, dlatego rozpowszechniamy naszą wiedzę, badania i odkrycia. Mamy nadzieję, że nasza praca, wspierana zapleczem naukowym, klinicznym oraz innymi badaniami a także wszystkim co oparte na dowodach pomoże nam dotrzeć z tym produktem do jak największej liczby osób, którym poprawimy komfort życia.

Streszczenie badań

Karnozin Extra to wysokiej jakości suplement diety o szerokim zakresie aktywności fizjologicznych w wielu różnych chorobach i stanach. Jego formuła opiera się na medycynie mitochondrialnej.

Karnozin Extra poprawia funkcjonowanie mitochondriów każdej pojedynczej komórki w ciele, umożliwiając im wyprodukowanie wystarczającej ilości energii, aby ciało mogło funkcjonować prawidłowo.

Naszym celem jest:

Naturalny, skuteczny naukowo sprawdzony produkt, bez żadnych skutków ubocznych. Nasz dział badań i rozwoju nieustannie pracuje nad projektowaniem i przeprowadzeniem wielu różnych badań angażując nasz główny produkt Karnozin Extra.

Do tej pory zbadaliśmy jego potencjał antyoksydacyjny, jego wpływ na tkankę nerwową przy użyciu linii komórek neuroblastów, model stwardnienia rozsianego in vivo, jego wpływ na aktywność u szczurów w kole do biegania i na to, jak wpływa oddychanie mitochondrialne w linii komórkowej ludzkiego raka piersi. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje.

Szeroki program  badań (white paper)

Pomimo bardzo dużej liczby znanych przeciwutleniaczy, wybranie do użycia jednego skutecznego preparatu w konkretnej sytuacji klinicznej jest dość trudne. Liczne referencje, jak również nasze własne doświadczenie zawodowe wskazują, że przeciwutleniacz L-karnozyna spełnia prawie wszystkie wymagania idealnego przeciwutleniacza. Jest syntetyzowany i zawarty w mięśniach ludzkich i tkance nerwowej, łatwo się wchłania w przewodzie pokarmowym, przenika przez barierę krew-mózg i ma właściwości stabilizujące błonę. Ponadto karnozyna nie uzależnia  nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania i nie kumuluje się w organizmie podczas długotrwałego podawania.

1 kapsułka Karnozin Extra składa się z 6 składników:

L-Karnozyna (β-alanylo-L-histydyna) 125 mg
Witamina E (bursztynian D-alfa-tokoferylu) 20 mg
Koenzym Q10 20 mg
L-Karnityna 20 mg
Wyciąg z borówki bagiennej (Vaccinium uliginosum Linn, 4:1) 20 mg
Wyciąg z pestek winogron (Vitis vinifera, L ) 20 mg

L-karnozyna jest syntetyzowana i zawarta w organizmie człowieka, przy czym najwyższe stężenia występują w mięśniach szkieletowych, sercu i mózgu. Głównym źródłem L-karnozyny jest mięso i ryby spożywane w tradycyjnej diecie. Jednak ze względu na zwiększoną produkcję i konsumpcję przetworzonego mięsa ilość L-karnozyny pochodząca z nowoczesnej diety jest dość ograniczona. Dlatego Karnozin Extra służy jako bardziej idealne źródło L-karnozyny. Ma unikalną formułę na rynku, uzupełnioną przez bioflawonoidy z dwóch ekstraktów roślinnych, ekstraktu z borówki czarnej i ekstraktu z pestek winogron, które znane są ze swoich bogatych zawartości korzystnych flawonoidów i polifenoli.

Jest znacznie lepszy w porównaniu z innymi produktami L-karnozynowymi dostępnymi na całym świecie. Ma wyższą biodostępność, lepszą absorpcję i silniejsze właściwości antyoksydacyjne. W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie i duża uwaga skierowana na właściwości karnozyny, uważanej za substancję XXI wieku.

L-karnozyna jest uznawana za podstawowy preparat medyczny dla osób w każdym wieku, zwłaszcza tych w wieku 40 lat i starszych. Badania nad karnozyną prowadzone są w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Skandynawii, Rosji, Chinach i wielu innych krajach na całym świecie. Jest zalecana przez specjalistów jako ważny suplement diety opóźniający proces starzenia. Ponieważ poziom L-karnozyny zmniejsza się naturalnie wraz z wiekiem, idealnym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementów L-karnozyny przez osoby starsze. Niedobór L-karnozyny z pewnością wpływa na ludzki mózg, mięśnie, serce i układ odpornościowy.

Aktywność karnozyny opiera się na jej właściwościach antyoksydacyjnych, antyglikacyjnych i anty-karbonylacyjnych, oprócz chelatowania metali ciężkich i zdolności buforowania pH.

Podstawowe funkcje biologiczne L-karnozyny to:

 • buforowanie kwasu mlekowego – utrzymanie wartości pH mięśni
 • chelatowanie metali ciężkich (detoksykacja metali ciężkich);
 • wymiatanie wolnych rodników dzięki działaniu antyoksydacyjnemu;
 • hamowanie glikacji białek (wiązanie cukrów z białkami)
 • hamowanie karbonylowania białek (wiązanie aldehydów z białkami)
 • rola neuroprzekaźnika;
 • zmniejszenie działania przeciwzapalnego cytokiny IL-8.

Suplementacja diety Karnozin Extra wykazuje pozytywne działanie w wielu chorobach i zaburzeniach, takich jak: autyzm, stwardnienie rozsiane, wszystkie zaburzenia neurodegeneracyjne i nerwowo-mięśniowe, cukrzyca, choroby serca, zaburzenia psychiczne i wiele innych.

Karnozin Extra i funkcjonowanie mitochondriów

Zmniejszona produkcja mitochondrialnego ATP jest częstym odkryciem podczas krytycznej choroby. Jest to związane ze zmniejszoną aktywnością kompleksów mitochondrialnych w systemie transferu elektronów. Odpowiednie poziomy składników odżywczych są niezbędne dla funkcjonowania mitochondriów. Oprócz Q10, karnozyna jest jednym z tych kluczowych mikroelementów, ponieważ ma zdolność znacznego zwiększenia aktywności kompleksów I-III łańcucha transportu elektronów. Powoduje to wzrost produkcji ATP, a w konsekwencji prowadzi do cytoprotekcji.

Karnozin Extra i spektrum autyzmu

Autyzm jest ciężkim zaburzeniem rozwojowym o słabo poznanej etiologii. Jednak niektóre fakty są do tej pory dobrze zbadane. Markery peroksydacji lipidów są podwyższone w autyzmie, co wskazuje na wzrost stresu oksydacyjnego w tej chorobie. Poziomy głównych antyoksydacyjnych białek surowicy, mianowicie transferyny (białka wiążącego żelazo) i ceruloplazminy (białka wiążącego miedź), są obniżone u dzieci z autyzmem.

Zmiany poziomu ceruloplazminy i transferyny mogą prowadzić do nieprawidłowego metabolizmu żelaza i miedzi w autyzmie. Kilka badań sugerowało zmiany w aktywności enzymów antyoksydacyjnych, takich jak dysmutaza ponadtlenkowa, peroksydaza glutationowa i katalaza w autyzmie. Istnieją również dowody na to, że 20-50% pacjentów z autyzmem ma jakiś rodzaj wady mitochondriów. Poprzez zmniejszenie stresu oksydacyjnego, poprawę funkcji mitochondriów i usunięcie toksycznych jonów miedzi i żelaza z mózgu pacjentów z autyzmem Karnozin Extra może pomóc dzieciom autystycznym na różne sposoby, głównie koncentrując się na zachowaniu dziecka i umiejętnościach językowych i może to poprawić funkcjonowanie układu nerwowego.

Karnozin Extra i mięsień sercowy

Zdrowy mięsień sercowy naturalnie zawiera pewne stężenie L-karnozyny. Jednak suplementacja L-karnozyną znacznie poprawia siłę i wytrzymałość mięśnia sercowego (nawet o 30%). Badania wykazały, że karnozyna może poprawić kurczliwość serca, prawdopodobnie poprzez regulację poziomu wapnia w komórkach. Ponadto karnozyna może hamować aktywność współczulnego układu nerwowego, co sprzyja nadciśnieniu, zmniejszając w ten sposób ciśnienie krwi.

Wolne rodniki odgrywają znaczącą rolę w miażdżycy. Utleniony cholesterol LDL jest miażdżycogenny i uważa się, że jest ważny w tworzeniu płytek miażdżycowych. Ponadto utleniony LDL jest cytotoksyczny i może bezpośrednio uszkadzać komórki śródbłonka. Karnozyna o właściwościach antyglikacyjnych, antykarbonylujących i przeciwutleniających może zapobiegać szkodliwym modyfikacjom cząsteczek cholesterolu LDL, które przyczyniają się do wczesnych stadiów tworzenia się blaszek miażdżycowych i tym samym zapobiegają miażdżycy jako całości.

Karnozin Extra i zaburzenia neurologiczne

Karnozyna jest uniwersalnym środkiem neuroochronnym. Ewolucja upewniła się, że zdrowe i młode komórki nerwowe mózgu zawierają wystarczającą ilość L-karnozyny aby chronić te bardzo ważne komórki przed uszkodzeniem i zmianami zwyrodnieniowymi. Właściwości ochronne są głównie związane z przeciwutleniającym działaniem karnozyny i zapobieganiem glikacji i karbonylowaniu. Karnozyna działa również jako neuroprzekaźnik; środek przeciwdrgawkowy i substancja chelatująca (wiążą metale ciężkie) i ma zdolność łatwego przenikania przez barierę krew-mózg. Ze względu na wszystkie te możliwości jest to uniwersalna substancja, która chroni mózg przed różnymi zaburzeniami i chorobami neurologicznymi i psychicznymi.

Wstępne badanie in vitro Karnozin Extra stabilność

Widma UV / VIS określono dla karnozyny (rysunek 1) i histydyny (rysunek 3) i porównano z widmami dodatkowymi zarówno karnozyny, jak i karnozyny z enzymem karnozynazy po 10 minutach inkubacji. Karnozyna w obecności enzymu wykazywała różne widma w porównaniu z tylko karnozyną (rysunek 2) (prawie podobne do widm histydynowych Rysunek 3.).

Rysunek 1. Widma absorpcyjne L-karnozyny w świetle UV

Rysunek 2. Widma absorpcyjne UV-widocznej L-karnozyny + enzymu karnozynazy

Rysunek 3. Widma absorpcyjne UV-Histydyny

Wstępne wyniki wykazały, że nie ma różnicy między widmami Karnozin Extra z enzymem i bez enzymu (rysunki 4 i 5).

Rysunek 4. Widma absorpcyjne UV widoczne w Karnozin Extra

Rysunek 5. Widma absorpcyjne UV-widoczne Karnozin Extra + enzym karnozynazy

Zgodnie z tymi wynikami istnieją przykłady, że karnozyna w Karnozin Extra jest stabilizowana.

Aleksandra Nikolić-Kokić, PhD
Institute for Biological Research
SINIŠA STANKOVIĆ
University of Belgrade

Karnozin Extra – Carnomed – Program badawczy

Carnomed to firma produkująca i dystrybuująca wszystkie naturalne, wysokiej jakości suplementy diety. Naszą misją jest przede wszystkim kształcenie samych siebie, następnie pacjentów, lekarzy i innych specjalistów z różnych dziedzin na temat znaczenia L-karnozyny, jej roli w organizmie i jej korzyści w różnych schorzeniach i problemach medycznych.

Program badawczy Carnomed koncentruje się na tym, że poprawiając oddychanie komórkowe w mitochondriach, możemy wpływać na zdrowie człowieka i zapobiegać rozwojowi choroby. Nasz suplement Karnozin Extra korzystnie wpływa na kilka funkcji docelowych w organizmie, zmniejszając ryzyko choroby i poprawiając ogólne samopoczucie.

Aby poszerzyć naszą wiedzę i uczynić naszą firmę bardziej konkurencyjną na rynku, zdecydowaliśmy się przeprowadzić kilka bardzo ważnych eksperymentów naukowych we współpracy z rządem Republiki Serbii i naszymi partnerami z różnych uniwersytetów w Serbii.

Karnozin Extra – zdolność antyoksydacyjna

Pierwszym badaniem przeprowadzonym przez Carnomed jest badanie in vitro zdolności antyoksydacyjnej naszego produktu Karnozin Extra. Mierzyliśmy ilościowo jego zdolność do oczyszczania różnego rodzaju wolnych rodników. Również porównaliśmy jego zdolność antyoksydacyjną z możliwościami wykorzystania tej samej ilości czystej L-karnozyny i L-karnozyny od konkurencyjnego producenta suplementów diety.

Istnieje wiele wolnych rodników wytwarzanych wewnątrz naszych komórek. Niektóre z nich są przydatne w niskich stężeniach, ale inne są niezwykle niebezpieczne. Istnieje kilka wolnych rodników, które są tak szkodliwe i reaktywne, że kradną elektrony z wszystkiego, w tym DNA, białek, lipidów i struktur komórkowych. Rodnik hydroksylowy jest bardzo niestabilny i może uszkadzać praktycznie wszystkie typy makrocząsteczek: węglowodany, kwasy nukleinowe (mutacje), lipidy (peroksydacja lipidów) i aminokwasy. To najbardziej reaktywny rodnik znany chemii.

RYS 1. – NEUTRALIZACJA HYDROKSYLOWEGO RODNIKA

Mała, wolnorodnikowa cząsteczka tlenku azotu została zidentyfikowana jako główna cząsteczka transdukcji sygnału u ludzi i zwierząt. Wolny rodnik tlenku azotu bierze udział w procesie apoptozy. Przy nadmiernym wytwarzaniu może rozregulować ten ważny sposób systemu obrony komórek. Ponadto tlenek azotu bierze udział w ekspresji onkogenu, co oznacza, że jego rola w raku jest dobrze opisana. Co więcej, może uszkodzić nasze DNA poprzez utlenianie DNA.

RYS. 2 – NEUTRALIZACJA RODNIKA TLENKU AZOTU

Peroksydacja lipidów jest utleniającą degradacją lipidów. Jest to proces, w którym wolne rodniki „kradną” elektrony z lipidów w błonach komórkowych, co powoduje uszkodzenie komórek. Peroksydacja lipidów jest związana z mechanizmami leżącymi u podstaw wielu zaburzeń i chorób, takich jak choroby układu krążenia, rak, choroby neurodegeneracyjne i starzenie się.

RYS. 3 – NEUTRALIZACJA PROCESU PEROKSYDACJI LIPIDÓW

Odkrycia te sugerują znacznie lepszy potencjał antyoksydacyjny Karnozin Extra w porównaniu z zastosowaniem czystej L-karnozyny i mogą być przełożone na każdą chorobę i zaburzenie, w których stres oksydacyjny odgrywa dużą rolę.

Karnozin Extra i linia komórkowa neuroblastów

Drugie badanie miało na celu określenie potencjału neuromodulacyjnego Karnozin Extra na kulturę komórkową neuroblastów. Neuroblasty są prekursorami neuronów i pomimo tego neuroblasty wciąż mają zdolność do dzielenia się. Wykorzystaliśmy tę kulturę komórkową w naszych badaniach, aby zbadać, jaki wpływ ma nasz produkt na mózg i tkankę nerwową. Gdy Karnozin Extra podawano do hodowli we wzrastających stężeniach (2 mM, 5 mM, 10 mM), obserwowano zwiększoną zdolność proliferacyjną neuroblastu. Odkrycie to wskazuje na pozytywny potencjał troficzny preparatu Karnozin Extra (Carnomed) na komórki neuroblastów w warunkach in vitro, co sugeruje, że Karnozin Extra działa jak czynnik wzrostu w tkance nerwowej. I może to być powód, dla którego Karnozin Extra pokazuje znakomite wyniki w warunkach, w których mamy utratę neuronów lub mniejszą aktywność synaptyczną. Zaburzenia te obejmują: autyzm, padaczkę, udary niedokrwienne, chorobę Alzheimera i Parkinsona.

Karnozin Extra i stwardnienie rozsiane

Trzecie badanie to zwierzęcy model autoimmunologicznego zapalenia mózgu i rdzenia, który jest modelem, który w warunkach doświadczalnych reprezentuje stwardnienie rozsiane.

Stwardnienie rozsiane (SM) jest stanem ośrodkowego układu nerwowego, zakłócającym impulsy nerwowe w mózgu, rdzeniu kręgowym i nerwach wzrokowych. Charakteryzuje się wieloma zmianami lub bliznami. Te blizny występują w ośrodkowym układzie nerwowym i w zależności od tego gdzie się rozwijają, manifestują różnymi objawami.Stwardnienie rozsiane dotyka ponad dwa miliony zdiagnozowanych na całym świecie. Większość ludzi jest zdiagnozowana w wieku 20-40 lat, ale może również dotknąć młodszych i starszych ludzi. Obecnie nie ma znanego leku na SM i stanowi on dzisiaj prawdziwy problem kliniczny.

Projekt badania był następujący: istniały 3 grupy myszy, jedna grupa kontrolna, jedna, która otrzymała dawkę 140 mg / kg, co odpowiada 2 kapsułkom Karnozin Extra u ludzi, a trzecia grupa otrzymała dawkę 420 mg / kg, która odpowiada do 6 kapsułek Karnozin Extra dziennie. Karmiliśmy wszystkie 3 grupy przez 25 dni, co odpowiada 2-2, 5 lat życia człowieka.

Krótkie wnioski:

 • Podawanie wodnej zawiesiny Karnozin EXTRA (Carnomed) w dziennej dawce 140 mg / kg i 420 mg / kg przez 25 dni nie prowadziło do statystycznie istotnych zmian masy ciała myszy.
 • Podawanie zawiesiny wodnej Karnozin EXTRA (Carnomed) w dawce dobowej 140 mg / kg przez 25 dni (co odpowiada dziennej dawce ludzkiej 2 kapsułki) nie spowodowało widocznych histologicznie zmian i uszkodzeń nerek, wątroby, śledziony, serca , trzustki, jądra, przewodu pokarmowego i mózgu
 • Podawanie zawiesiny wodnej Karnozin EXTRA (Carnomed) w dawce dobowej 420 mg / kg przez okres 25 dni (co odpowiada dziennej dawce dla człowieka 6 kapsułek) nie spowodowało widocznych histologicznie zmian i uszkodzenia nerek, wątroby, śledziony, serca , trzustki, jądra, przewodu pokarmowego i mózgu
 • Podawanie wodnej zawiesiny Karnozin EXTRA (Carnomed) w dawce dziennej 140 mg / kg przez okres 20 dni (co odpowiada dziennej dawce ludzkiej 2 kapsułki), osobom z uprzednio wywołanym autoimmunologicznym zapaleniem mózgu nie spowodowało znaczącego neuronalnego i glejowo-ochronny potencjał względny do grupy kontrolnej osób bez leczenia.
 • Podawanie wodnej zawiesiny Karnozin EXTRA (Carnomed) w dawce dziennej 420 mg / kg przez okres 20 dni osobom z uprzednio wywołanym autoimmunologicznym zapaleniem mózgu wywołało potencjalnie znaczący potencjał neuronalny i glejowo-ochronny w stosunku do grupy kontrolnej osób bez leczenie.

Analiza jakościowa cech tkanki wśród badanych grup z AIE wykazała, że nie było istotnych różnic między grupą kontrolną AIE (grupa 1) a grupą eksperymentalną z zastosowaniem Karnozin EXTRA w dawce 140 mg / kg (grupa 2) w odniesieniu do intensywności uszkodzenia mózgu. Jednak w grupie myszy z 6 kapsułkami dziennie obserwuje się mniej obszarów demielinizacyjnych i mniej stanów zapalnych. Te myszy były w lepszym stanie i kondycji

Nie zaobserwowano zmian morfologicznych, histologicznych i funkcjonalnych w płucach, wątrobie, nerkach, sercu, trzustce, mózgu i tkance śledziony i jąder, nawet w dużych dawkach (6 kapsułek dziennie). To kwalifikuje nasz produkt Karnozin Extra jako wysoce bezpieczny w użyciu

Karnozin Extra i Mitochondrialna funkcja komórek nowotworowych

Postanowiliśmy zbadać wpływ Karnozin Extra na fosforylację oksydacyjną, łańcuch transportu elektronów i produkcję ATP w komórkach nowotworowych. Zmierzyliśmy zużycie tlenu w badanych liniach komórkowych. Całe badanie zostało zakończone na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Nowym Sadzie.

Wzięliśmy linię komórek ludzkiego raka piersi (MCF-7). I stworzyliśmy 4 grupy z tej kultury. Pierwszą była grupa kontrolna. W drugim dodaliśmy 2 mM Karnozin Extra, w trzecim dodaliśmy 5 mM Karnozin Extra, a w czwartym 10 mM Karnozin Extra.

Zostawiliśmy komórki rakowe do wzrostu i oto co zaobserwowaliśmy po pewnym czasie:

 1. Zmierzyliśmy podstawowe oddychanie komórek rakowych. Innymi słowy, mierzyliśmy, jak komórki oddychają jako całość. Na tym wykresie widzimy, jak 10 mM Karnozin Extra znacząco zmniejszyło podstawowe oddychanie tych komórek nowotworowych
 2. Ponadto w drugim pomiarze dodaliśmy ADP do komórek w celu przyspieszenia przepływu elektronów wzdłuż ETC. Zasadniczo mierzyliśmy oddychanie mitochondrialne lub komórkowe oddychanie w tym przypadku. Ponownie, oddychanie komórkowe znacznie się zmniejszyło po podawaniu 2, 5, a zwłaszcza 10 mM Karnozin Extra
 3. W trzecim pomiarze zbadaliśmy, w jaki sposób Karnozin Extra wpływa na aktywność pierwszego kompleksu białkowego (dehydrogenazy NADH) w ETC. Ponownie zaobserwowano znaczące zmniejszenie pierwszej złożonej aktywności po podaniu Karnozin Extra, zwłaszcza w wyższym stężeniu.
 4. W następnym pomiarze dodaliśmy substrat do komórek nowotworowych, aby przyspieszyć oddychanie do maksymalnej pojemności. 2,5 i 10 mM Karnozin Extra udało się zmniejszyć oddychanie komórkowe w tym przypadku.
 5. W piątym pomiarze zaobserwowaliśmy zmniejszoną aktywność drugiego kompleksu białkowego w ETC po podaniu Karnozin Extra. W rzeczywistości Karnozin Extra wykazywał największe działanie hamujące na kompleks II, dehydrogenazę bursztynianową.
 6. I wreszcie kompleks IV, oksydaza cytochromu C. Podobnie jak w przypadku innych kompleksów, Karnozin Extra był w stanie zmniejszyć swoją aktywność w sposób zależny od dawki.

Podsumowując:
Karnozin Extra blokuje i hamuje oddychanie komórkowe w linii komórkowej raka piersi, działanie na różne składniki ETC w mitochondriach. Najsilniejsze hamowanie jest wyraźnie widoczne na kompleks II (dehydrogenaza bursztynianowa). Ponadto Karnozin Extra pokazuje swój potencjał przeciwnowotworowy w zależności od dawki. Gdy do hodowli dodawano wyższe stężenia Karnozin Extra (10 mM), komórki rakowe zużywały mniej tlenu a ich oddychanie było upośledzone. Chociaż było to badanie in vitro na hodowlach komórkowych a nie w żywym organizmie, wyniki te sugerują, że dalsze badanie Karnozin Extra potencjalnie przeciwnowotworowego u zwierząt ma sens i ostatecznie pokazuje, że Karnozin Extra może zrobić to samo w ludzkim organizmie dotkniętym rakiem.

Karnozin extra a Biologia molekularna

Wydział Nauk Przyrodniczych w Nowym Sadzie, Wydział Biologii Molekularnej zakończył badania nad szczurami za pomocą naszych suplementów. Karnozin Extra karmiliśmy szczury w średnim wieku przez 2 miesiące (co odpowiada 6 lat życia człowieka). Dawka zastosowana w tym eksperymencie wynosiła tylko 2 kapsułki dziennie. W tym eksperymencie szukaliśmy ich zdolności i chęci do działania więcej niż grupa kontrolna. Nagrywaliśmy ich aktywność fizyczną co 6 minut, każdego dnia i nocy w ciągu 60 dni, wykorzystując wysoce wyrafinowane oprogramowanie.

Po statystycznej ocenie danych wykazano, że grupa szczurów, które otrzymały Karnozin Extra, biegła o 40% więcej w porównaniu z grupą kontrolną.

Przedkliniczne i kliniczne badanie zespołu metabolicznego

Zespół metaboliczny to zespół warunków -podwyższone ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi, nadmiar ciała, tłuszcz wokół talii i nieprawidłowe poziomy cholesterolu lub trójglicerydów – które występują razem, rośnie ryzyko chorób serca, udaru i cukrzycy. Zespół metaboliczny jest ściśle związany z otyłością i bezczynnością. Jest to również związane ze stanem zwanym opornością na insulinę. W obecnych czasach występują wszystkie choroby metaboliczne, także choroby zapalne.

Uzyskaliśmy wszystkie zezwolenia Komisji ds. Regulacji i Etyki, a badania są obecnie prowadzone w Katedrze Farmakologii na Wydziale Medycznym Nowego Sadu. Obejmuje model in vivo, obejmuje ponad 100 myszy i szczurów oraz około 50 pacjentów z cukrzycą typu 2. Będziemy mierzyć ich poziom glukozy, insuliny i cholesterolu, ich zdolność antyoksydacyjna i markery zapalne, przed i 3 miesiące po przyjęciu naszego suplementu. W rzeczywistości będzie to praca doktorska jednego ze studentów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Nowym Sadzie w Serbii..

Ponieważ udowodniono już, że czysta L-karnozyna hamuje glikację, utlenianie cholesterolu LDL i chroni przed miażdżycą, chcieliśmy udowodnić to samo z naszym produktem Karnozin Extra.

WNIOSKI

Karnozin Extra jest doskonale bezpiecznym suplementem, który można stosować w wielu chorobach i zaburzeniach. Jest dobrze tolerowany i nie ma zidentyfikowanych skutków ubocznych ani niepożądanych interakcji lekowych. Dawka powinna wynosić od 1 do 2 kapsułek dla niemowląt, do dwóch razy dziennie w zaburzeniach neurodegeneracyjnych występujących w populacji osób starszych. W ramach zapobiegania procesowi starzenia zaleca się 2-4 kapsułki dziennie. Dzięki wielopłaszczyznowym działaniom fizjologicznym Karnozin Extra służy zapobieganiu chorobom związanym z wiekiem, takim jak osłabienie funkcji poznawczych i otępienie, w celu zwiększenia komfortu i wydajności ćwiczeń, spowolnienia postępu chorób metabolicznych, takich jak cukrzyca, oraz obrony przed miażdżycą i chorobami serca.

Referencje:

 1. Projekt badawczy Carnomed – założenia (zostanie wkrótce opublikowany)
 2. Fizjologia i patofizjologia karnozyny, Boldyrev AA, Aldini G, Derawe W, Fizjologia Rev 2013.
 3. Neuroprotekcyjne właściwości karnozyny w mysim modelu manganizmu są pośredniczone przez mechanizmy regulujące i antyoksydacyjne mitochondriów, Ommati MM, Heidari R, Ghanbarinejad V, Aminian A, Abdoli N, Niknahad H., Nutr. Neurosci 2019.
 4. Badanie neuroprotekcyjnego działania karnozyny w eksperymentalnym modelu ogniskowego mózgu niedokrwienie / reperfuzja, Devyatov AA, Fedorova TN, Stvolinsky SL, Ryzhkov IN, Riger NA, Tutelyan VA., Biomed Khim 2018.
 5. Profilowanie i celowanie w komórkową bioenergetykę mitochondrialną: hamowanie wzrostu komórek rakowych przez karnozynę.Cheng JY, Yang JB, Liu Y, Xu M, Huang YY, Zhang JJ, Cao P, Lyu JX, Shen Y, Acta Pharmacol Sin 2018
 6. Depresja, cukrzyca i demencja: Formaldehyd może być wspólnym czynnikiem sprawczym; Karnozyna, peptyd pluripotentny, Be Protective ?, Hipkiss AR, Aging Dis 2017
 7. Karnozyna i procesy starzenia się.Hipkiss AR, Baye E, de Courten B, Maturitas 2016
 8. Fizjologiczne i terapeutyczne działanie karnozyny na ryzyko i chorobę kardiometaboliczną, Baye E, Ukropcova B, Ukropec J, Hipkiss A, Aldini G, de Courten B, Aminokwasy, 2016
 9. Produkty końcowe karnozyny i zaawansowanej glikacji: przegląd systematyczny. Ghodsi R, Kheirouri S, Aminokwasy, 2018
 10. Kinetyczny model syntezy karnozyny w mięśniach szkieletowych człowieka. Spelnikov D, Harris RC, Aminokwasy, 2018.
 11. Zastosowanie karnozyny do redukcji stresu oksydacyjnego w różnych patologiach. Prokopieva VD, Yarygina EG, Bokhan NA, Ivanova SA, Oxid Med Cell Longev, 2016
 12. Karnozyna: od sprawności fizycznej do zdrowia. Sprzedaż C, Artioli GG, Gualano B, Saunders B, Hobson RM, Harris RC, Aminokwasy, 2013
 13. Biologiczna rola karnozyny i jej możliwych zastosowań w medycynie. Budzeń S, Rymaszewska J., Adv Clin Exp Med, 2013
 14. Aktywność przeciwniedokrwienna karnozyny. Stvolinsky SL1, Dobrota D., Biochemistry